Published On: 17 Shkurt, 2016

PK-ja apo Opozita e thotë të vërtetën?!

Pas përfundimit të protestës, Policia e Kosovës ka dalë me shifrën vendimtare, e cila thotë se në protestë ishin gjithsej 15 mijë protestues, raporton GazetaBlic.

“Me qëllim të informimit të opinionit publik lidhur zhvillimin protestës së sotme të mbajtur nga ora 14:00 deri 16:00, Policia e Kosovës njofton se protesta e mbajtur sot në Prishtinë ka qenë e qetë dhe nuk është shënuar asnjë incident. Në këtë protestë sipas vlerësimeve afërsisht kanë marr pjesë rreth 15 000 protestues”, thuhet në komunikatë”, thuhet në kumtesën e PKs-së.

Përkundër kësaj, Opozita (AAK-ja), paa pak minutash tha se në protestën e 17 shkurtit ishin gjithsej 100 mijë qytetarë.

Nuk është hera e parë që Opozita dhe Policia dalin me shifra krejt të largëta për numrin e protestuesve./GazetaBlic/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...