Published On: 1 Prill, 2016

Pini ujë me tranguj

u keni një orar të ngjeshur, por ende dëshironi të kujdeseni për veten. Lajm i mirë është se edhe në ditët me stres, ka disa mënyra të shpejta dhe të thjeshta për të qëndruar të shëndetshëm, transmeton Klan Kosova.

Njëri prej tyre është të pini ujë më tranguj- lexoni për të mësuar të gjitha gjërat që kjo pije mund të bëj për trupin tuaj.

-Uji me tranguj ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës

shutterstock_308783366

-Kjo pije forcon kockat e dobëta të trupit tuaj

-Uji i përzier me tranguj ndalon dehidrimin

detox-684107_1280-1024x682

-Zvogëlon rrezikun për kancer

-Trangujt në ujë ulin mundësinë e sëmundjeve kronike

shutterstock_140473357

-Kjo pije largon toksina në trupin tuaj

-Lëkura juaj nuk do të jetë e thatë nëse pini ujë më tranguj

shutterstock_277200125

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...