Published On: 29 Shkurt, 2016

Pingpongistët kërkojnë suksesin në Kuala-Lumpur të Malajzisë

  • Pingpongistët kosovarë ishin të lirë të dielën, në ditën e parë të Kampionatit Botëror ekipor që po mbahet në Kuala-Lumpur të Malajzisë.

Në botëror përfaqësueset e Kosovës në të dy konkurrencat do të garojnë në divizionin e fundit (4). Kosova në konkurrencën e meshkujve do të garoj në grupin N me Mauritiusin, Togon dhe Emiratet e Bashkuara Arabe, shkruan sot Koha Ditore.

Kosova përballjen e parë do ta ketë më 1 mars, me Mauritiusin. Kosovën, sipas sajtit të ITTF-së, do ta përfaqësojnë Besart Domaniku, Linor Çitaku, Baton Çitaku dhe Ylli Prestreshi.

Domaniku ka edhe postin e përzgjedhësit. Kosova në konkurrencën e femrave do të garoj në grupin M me Maldivet, Mauritiusin dhe Libanin. Ndeshjen e parë pingpongistet kosovare do ta kenë të hënën (sot) me Libanin. Kosovën do ta prezantojnë Besire Domaniku, Ilirjana Haliti, Era Janjeva e Vlona Maloku. Besire Domaniku është trajnere.

Kosova në botëror do t’i ketë edhe dy gjyqtarë, Jeton Beqirin e Abedin Bahtirin.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...