Published On: 10 Janar, 2017

Piktori provokon Besin, ja si po e ‘josh’ Xhensilën (Foto)

Ajo është një nga këngëtaret më të dashurua dhe më tërheqëse të publikut shqiptar.

Xhensial Myrtezaj njihet si një nga vajzat më të ëmbla dhe më lozonjare të ekranit. Ajo është në një lidhje të gjatë me aktorin e humorit, Besa Kallaku.

Në pragun e festës së të dashuruarve, dhurata për partnerin përgjithësisht zgjidhet  si diçka shumë domethënëse dhe kursesi sipërfaqësore. Një ide e veçantë, po ap edhe frymëzuese është realizimi i një portereti.

Një artist ka postuar në faqen e tij në Facebook një portret të Xhensilës, të shoqëruar me një koment me fjalë të zgjedhura me kujdes, gati-gati në poetike.

“Në mbretërin e luleve , ajo qëndron në fron ”

Piktura me e fundit me portretin e bukuroshes shqiptare @xhensilamyrtezaj , (nje nga kengtaret e mia te perferuar )

Ishte nje kenaqesi te punoja ate .

Me kete punim dua te mbyll kete vit , duke ju falenderuar juve per mbeshtetjen qe keni ber ❤️

Shpresoj qe punimi tju pelqej “- shkruan piktori krahas pikturës së këngëtares.   Nga ky publikim mbetet me pikëpyetje nëse kjo është dhurata e porositur nga Besi për dashurinë e jetës së tij apo ështët një ‘dashuri platonike’ e piktorit për Xhensilën. /Gazeta Express/ 

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...