Published On: 3 Gusht, 2016

Pija me 3 përbërës për të hequr gurët dhe rërën nga veshkat

Trajtimi i gurëve në veshka dhe rërës, përveçse me medikamente mund të bëhet dhe me ilaçe natyrale, të cilët jo rrallë kanë rezultuar më të suksesshme. Një recetë e ngjashme është dhe ajo e përgatitjes së një pijeje me tre përbërës, për të nxjerrë jashtë veshkave gurët e krijuar (më pak se 15 mm dhe rërës).

Ju nevojiten:
100 ml lëng limoni;
100 ml vaj i pastër ulliri;
100 ml birrë (pa alkool);

Përgatitja: Të gjithë përbërësit vendosni në një enë qelqi dhe përzieni.
Përdorimi: Pini nga 50 ml lëng në mëngjes në stomak bosh.
Nëse keni rërë në urinë, do ta nxirrni për 3-4 ditë. Nëse keni gurë, do t’i nxirrni pas ditës së gjashtë. (shije)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...