Published On: 27 Janar, 2016

Pija e “mrekullisë”, e cila vret qelizat e kancerit

Pija e “mrekullisë” siç e kanë pagëzuar është shpikje e z. Seto i cili pretendon se ajo ju ruan nga qelizat e infektuara që formohen në trupin tuaj apo të bllokojë zhvillimin e tyre. Por, si e zbuloi ai këtë pije?

Seto vuante nga kanceri në mushkri. Ia këshilloj këtë pije një botanist shumë i njohur nga Kina.

Kështu për tre muaj rresht e merrte rregullisht këtë pije dhe tashmë shëndeti i tij është normalizuar dhe pastruar nga çdo e keqe, padyshim që kanceri nuk ekziston më. Pija nuk dëmton asnjë organ të trupit të njeriut dhe nuk krijon komplikacione. Është si një pije që bën “mrekulli”!

Është e thjeshtë. Çfarë ju nevojitet për të përgatitur këtë lëng? Ju duhet një rrënjë panxhari, një karotë dhe një mollë që kombinohen së bashku për të bërë lëng.

Përgatitja

I lani mirë të sipërpërmendurat, i prisni bashkë me lëkurën në copa, vendosini në shtrydhëse frutash dhe menjëherë ju keni një lëngë të pijshëm.

Ju mund të shtoni një sasi të vogël limoni për shije shumë më të freskët. Pija e “mrekullisë” që mbyt qelizat e kancerit, mund ta bëni në shtëpi.

Efektet

Shkatërron qelizat kancerogjene, të cilat do të zhvillohen dhe izolon qelizat e kancerit që të mos zhvillohen.

Parandalon sëmundjet e mëlçisë, veshkave pankreasit dhe shëron ulcerën.

Fuqizon mushkëritë, parandalon sulmin në zemër dhe presionin e lartë të gjakut.

Forcon sistemin imunitar.

Bënë mirë për shikimin, sytë, lehtëson sytë e skuqur dhe të lodhur si dhe pastron perden.

Ndihmon në eliminimin e dhimbjeve të muskujve.

Dezinfekton duke ndihmuar funksionin e zorrës dhe eliminon kapsllëkun.

Pra, bënë lëkurën tuaj më të shëndetshme dhe më të shndritshme.

Përmirëson erën e keqe të gojës, që krijohet për shkak të mostretjes dhe infeksionit në fyt.

Të qetëson nga dhimbjet.

Ndihmomë të sëmurin nga riniti alergjik.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...