Published On: 8 Prill, 2016

Petrit Selimi vendos të vetëshpallet Ministër i Punëve të Jashtme (Foto)

Në bazë të një vendimi që e ka publikuar Kallxo.com, Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës e ka shpallur kriminelin Vojsllav Sheshel si person të padëshirueshëm, si dhe ia ka ndaluar hyrjen në Republikën e Kosovës.

Siç shihet në vendim, ky vendim ka hyrë në fuqi më 4 prill dhe është nënshkruar nga zëvëndësministri, Petrit Selimi.

Por, Petrit Selimi, i cili nënshkroi vendimin pasi që ish-drejtuesi i MPJ-së Hashim Thaçi tashmë është betuar si president, e ka nënshkruar këtë dokument si Ministër i Punëve të Jashtme, duke harruar për një çast se ai është vetëm ushtrues detyre tani për tani.

Duket që zoti Selmi ardhjen në krye të kësaj ministrie po e sheh si punë të kryer, ose është vetëm një njeri ndjellamirë ndaj vetes.

I bashkangjitur është vendimi që ia ndalon hyrjen në Kosovë kriminelit Sheshel dhe që tregon ‘vetëshpalljen’ ministër të Petrit Selimit./QdheQ/

pet

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...