Published On: 2 Maj, 2016

Petrit Selimi, flet për dëshirën e tij të jetoj me serbë!

 
TV Graçanica në emisionin “Slobodna Serpska” zbulon ëndrrat e Petrit Selimit, ushtrues detyre i Ministrit të Jashtëm të qeverisë së pushtetarëve të Isa Mustafës, transmeton “Presheva Jonë”.

“Unë nuk kam asgjë kundër serbëve. Familja ime ka jetuar shumë vite në Beograd. Babai i im ka punuar në KPD (burgun) e Lipjanit (…).

Ne kemi dëshirë me jetuar me ta (…).

Baballaku im është Asllan Fazliu. Ai ka qenë një kohë sekretar i Komitetit Komunal të Prishtinës dhe një kohë të gjatë ishte kryetar i LSPP-së të Jugosllavisë. Së këndejmi, jam për kthim dhe rregullim të statusit të serbëve në Kosovë me Asociacion”.

Kjo deklaratë e këtij njeriu të dhënë në këtë emision tregon se ky njeri jo pa vetëdije e ka bërë kumar të fëmiut të vetë kriminelin Ivica Daçiq.

Ai jeton me ëndrrën e ripushtimit të Kosovës për të jetuar edhe mëpastaj në Beograd. Ëndërr e tij është Serbia dhe Beogradi.

Natyrisht se ky njeri duhet të largohet nga Ministria e punëve te jashtme. Turpi është i Hashim Thaçit që e vendosi Selimin në atë pozitë. Po këndej pa faj nuk është as PDK-ja.
Kosova dhe populli shqiptar nuk kanë luftuar dhe derdhur gjak që Hashim Thaçi dhe Petrit Selimat miq të Daçiqit të vijnë në pushtet dhe të shkatërrojnë vendin tonë.
Kjo nuk duhet lejuar.

I takon PDK-së që urgjentisht të lirohet nga veglat e armikut serbomadh.

Partia Demokratike e Kosovës nuk ka perspektivë me Xhavitat, Hoxhat, Selimat, Statovcat etj.
PDK duhet të lirohet nga elementet që e kanë shkatërruar UÇK-në dhe tash edhe shtetin e Kosovës po e dërmojnë. /Preshevajonë

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...