Published On: 28 Korrik, 2016

Peticion për lejimin e ndërtimit të xhamisë në Ulpianë (Foto)

Pas peticionit që të mos lejohet ndërtimi i xhamisë në Ulpianë, tani në internet po qarkullon një peticion tjetër përmes së cilit kërkohet lejimi i ndërtimit të xhamisë.

Në këtë peticion theksohet “Dëshirojmë që Komuna e Prishtinës që të na lejohet edhe neve një xhami e madhe të ndërtohet në Prishtinë sepse dua të të dihet se jemi 90% mysliman dhe e meritojmë”.

Ndërsa duhet përkujtuar që leja rreth këtij ndërtimi është dhënë dhe në vënien e themelit ishte prezente edhe ish-presidentja e vendit Atifete Jahjaga, ish-kryeministri tani president Hashim Thaçi.

kkk

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...