Published On: 22 Shkurt, 2016

Peticion kundër zgjedhjes së Hashim Thaçit president i Kosovës

 

Të nderuar deputet të Kuvendit të Republikës së Kosovës,
Zonja dhe Zotërinj,

Ne, qytetarët e Republikës së Kosovës!

– Duke qenë të vetëdijshëm për situatën dramatike nëpër të cilën po kalon vendi ynë.
– Duke qenë të bindur se zgjedhja e Hashim Thaçit në postin e Presidentit të Republikës është në kundërshtim të plotë me vullnetin e shumicës së qytetarëve të Republikës së Kosovës.
– Duke synuar që Kuvendi i Republikës së Kosovës, përkatësisht deputetët e legjislaturës aktuale të reflektojnë dhe të marrin në konsideratë vullnetin e shumicës së qytetarëve të vendit, votën e të cilëve e përfaqësojnë në Kuvendin e Republikës së Kosovës.
– Duke shprehur vullnetin tonë qytetar përmes këtij peticioni dhe duke theksuar veçanërisht motivin kryesor, se ne qytetarët e Republikës së Kosovës, përtej interesave të flamujve partiak, shprehim kundërshtimin tonë të thellë ndaj zgjedhjes së mundshme të kryetarit të PDK-së, z. Hashim Thaçi, në postin e Presidentit të Republikës së Kosovës.
– Duke qenë të vetëdijshëm se roli unifikues i kandidatit ose kandidates për postin e Presidentit të Republikës së Kosovës është synim kombëtar, Ju ftojmë juve, deputetëve të legjislaturës aktuale të mos e votoni kandidaturën jounifikuese të Hashim Thaçit dhe demonstrativisht t’a bojkotoni seancën e paralajmëruar për zgjedhjen e Presidentit të Republikës së Kosovës.

 

 
Displaying 9 Comments
Have Your Say
 1. f thotë:

  edhe une jam kuder ketij personi qe e quan veten puna e presidentit eshte e kryne kun ne bot kjo nuk eshte veq ne koren e veriut edhe te ne kub u kan nje njeri president duhet te del nga populli ejo na vet qeveritaret po me doket si ne kohen e kumunizimitjena qitash se di qa te them ma shum hashim nuk president unifikues qe mund ta rregullon gjendjen qe e kemi qitash apsolut.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Bedri Isufi thotë:

  Kunder zgjedhejes Se Hashim Thaqit President.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 3. diaspora shiptare thotë:

  ne te diaspores shiptare kerkojm nga isa mustafa dhe deputet tjer te kosoves qe mos ta votoni hashim thaqin per president se per ndryshe po se po ti mustafa do te kesh pun shum te veshtir me gjith diasporen jo qe te kercenojm me likuidim por po ta shef sherin edhe thmiu jut por edhe dashamiret e tu sepse deri dje te gjith pi ldk tande por edhe partit tjera e keni shajtun thaqin e tash per ni post tandin per ni qeveri te koruptume doni me flliq gjith popullin gjith kosoven deri sa asht jeta ti sdot kesh rehati po si te thash as familja jote por as nje i ldk se ti vetem e prishe ldk dhe hyzmeqart e tu per poste qeveritare do te mbysin shtetin kosoven ato ne i sigurt jam qe zdo ta lejojm sepse juve ty e thaqin po ju ndihmojn policija por i sigurt jam qe gjith jeten nuk ka shanca qe te ju ndihmojn ne te diaspores jemi 200.000 mi vetem ne zvicer ma shu se qe kemi polici e ushtri vetem qato mendo si ka me ta qit a mir a keq

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 4. Enver thotë:

  Nuk duam tradhetar president prandaj jam kunder protestoj gjdo dite kunder

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)
 5. veli veliu thotë:

  Mendimi im eshte qe deri tani nuk kam ndegjue qe ka thon po bshem President me qdo kusht kjo kerkun ne bote nuk eshte.Kjo eshte Diktatur nuk mundet ne demokraci me thon dikush votone Thaqin President une e di qe votimi eshte i msheft per president.Une mendoj se vet Thaqi duke pare ket situat duhet me dhon dorheqje prej krejt funksioneve dhe te jet vetem ni anetare i PDK e nese e kerkon populli net bohet edhe mbret.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)
 6. liri kaja thotë:

  jam kundra zgjedhjes se hashim thaqit..posht tradhetia..posht qeveria tradhtare ..rroft opozita

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(1)
 7. Beqir Krasniqi thotë:

  Vetem ata qe nuk e duan ndryshimin pozitiv ne vendin tone, dhe njerzit pa mendim te vet te pavarur, por vetem qe anojne per hashim Thaqin pa marr parasyshe qe nuk ka vlera udheheqese dhe unifikuese per president, e votojne kete “tru-bosh”…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(9) Nuk Pelqej(2)
 8. Ferat Kukaj thotë:

  kush jep dhe shkruan kesi soj peticione nuk e di ndoshta jan keta ne foton me lart! nje e di qe ktu ka dore serbia dhe anmiqt e kosoves qe duan ta shofin prap shkaun ne kosov, mundohen qe me qdo kusht te ja humbin vlerat e H,thaqit Azem syles vlerat e luftes peticione ndaj SH.B.A se jane anmiqt e kosoves.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(13)
  • Emri juaj...Fadil Presheva thotë:

   Ferat Kukaj te lutem a mundesh ne disa rreshta ti pershkrush vlerat e Thacit,pervec korucionit,hajnise,uzurpimeve te prones shoqerore per tere familjen e vet, pervetsimin e parave te fondit “Vendelindja thret”.

   Përgjigjiuni
   Pelqej(9) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...