Published On: 17 Shkurt, 2016

Pesë yjet e Romës që Reali nuk i bleu dot (Foto)

  • Reali i Madridit është një klub shumë i vështirë për t’u refuzuar dhe një mundësi që të vjen një herë në jetë.

Por, ka edhe prej atyre lojtarëve që spanjollët nuk kanë arritur t’i blejnë dot.

Madje, pesë të tillë luajnë sot me Romën.

Totti


U bë idhull i padiskutueshëm i tifozërisë së Romës, pasi mori guximin të refuzojë tri oferta konkrete nga Reali. E fundit ishte në vitin 2009, kur po i përfundonte kontrata. “Francescon e kam dashur gjithnjë, por nuk ia dola që ta bind dot”, ka thënë Florentino Perez kohë më parë.

Maicon

Kur Jose Mourinho shkoi në Madrid, e kërkoi me ngulm. Por, zikaltrit refuzuan çdo ofertë.

Danielle De Rossi

U tentua në afatin kalimtar të verës së vitit 2010, por Roma nuk pranoi.

Miralem Pjanic

E kanë tentuar që para se të luante për Romën, por kanë bërë ofertë zyrtare edhe verën e kaluar. Gjithsesi, boshnjaku nuk ka pranuar, edhe pse dëshiron që ta realizojë këtë transferim në të ardhmen. Është ende 25 vjeç.

Radja Naingolan

Ishte futbollisti që pritej të vishej madrilen në fund të edicionit. U cilësua si lojtari i preferuar i Rafael Benitezit për mesfushën, por largimi i teknikut spanjoll ka pezulluar gjithçka.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...