Published On: 12 Shkurt, 2016

Pesë skuadrat me sulmin më të fortë deri më tani (Foto)

  • Edhe këtë vit sulmuesit janë duke e kryer punën e tyre dhe golat në top ligat e mëdha nuk kanë munguar.

Skuadra me sulmin më të mirë në Evropë për sezonin 2015-16 është Real Madridi.

Mbretërit kanë shënuar hiq më pak se 66 gola në La Liga duke lënë pas Barcelonën e MSN-së.

Në vendin e dytë janë kampionët e padiktueshëm të Francës, PSG. Sheikët nga Parisi kanë shënuar në këtë kampionat 63 gola, transmeton Telegrafi.

Në vendin e tretë është Barcelona. Edhe pse janë bindshëm lider në Spanjë, katalunasit kanë shënuar 56 gola, dhjetë më pak se Reali.

Sulmi i katërt më i fortë në Evropë është ai i Napolit. Italianët kanë shënuar deri në këtë fazë të kampionatit 53 gola.

Në vendin e pestë është Borussia Dortmund. Milionerët kanë shënuar më shumë se Bayern Munich. Dortmund ka shënuar 52 gola, dy më shumë se skuadra e Pep Guardiolas. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...