Published On: 16 Shkurt, 2016

Pesë gjërat kryesore pse Tottenhami është më i mirë se Arsenali (Foto)

  • Tottenham Hotspurs pas një kohe të gjatë është një ndër favoritët për të fituar titullin e kampionit të Ligës Premier.

Skuadra e Spurs ka statistika fantastike gjatë këtij sezoni, sa që shumë klube do ta kenë zili.

Madje, edhe ekipi i trajnerit Arsene Wenger, Arsenalit, i cili është në garë të ngushtë për titullin e kampionit me Spursat dhe Leicester Cityt, transmeton Telegrafi.

Tottenham aktualisht zë vendin e dytë me 51 pikë në saje të goldallimit më të mirë se Arsenali, ndërsa lideri, Leicester ka 53 sosh.

Skuadrën e ‘Gjelave’ këtë sezon po e karakterizojnë me pesë gjëra që janë më të mirë si Arsenali. /Telegrafi/

1. Numri i talenteve nga akademia në ekipin e parë

2. Ndarja e asistuesve

Christian Erikssen 76 asiste, Erik Lamela, Alli and Kane nga 30 secili

3. Golat e shënuara nga reparti mbrojtës

3. Goditjes drejt portës

4. Numri i golave të realizuara dhe të pranuar

5. Ndërprerje të sulmeve në mesfushë 

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...