Published On: 24 Gusht, 2016

Përzgjedhësi i Finlandës tregon pse nuk e ftoi Hetemajn, lajm i keq për Kosovën

Përzgjedhësi i Kombëtares së Finlandës, Hans Backe, ka treguar arsyen pse e ka lënë jashtë mesfushorin shqiptar për ndeshje kundër Gjermanisë dhe Kosovës.

Ai ka thënë se arsyeja kryesore pse Hetemaj nuk është i ftuar është se ai ndodhet në atdhe dhe nuk dëshiron të luajë kundër vendit të tij, shkruan Express.

“Ai nuk dëshiron të luajë kundër Kosovës, që vendi i tij sic është edhe Finlanda,” ka shpjeguar Backe, përcjell Express.

Ai ka thënë se e respekton vendimin e tij.

“Kjo është një situatë e vështirë dhe e kuptoj, e po ashtu e respektoj vendimin e tij,” tha ai për YLE Sport, përcjell Express.

“Pas këtyre dy ndeshjeve, do ta diskutoj prapë këtë situatë me Hetemajn,” tha ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...