Published On: 10 Janar, 2016

Përvjetori i profetit Ibrahim

Nuk di si t’ia nis si të quaj, të quaj profet siç të quajnë të gjithë më duket pak, sa ditë që lindë e erret mungesa jote vërehet gjithmonë e më shumë, i mungon Kosovës frymëmarrja jote, sa herë vjen, JANARI figura jote më rritet deri në qiell.
Mungesën tënde o profeti IBRAHIM e ndjejmë me 9 janar kur sot ishte protesta kundër marrëveshjeve të dëmshme, e si ta shprehi fuqinë tënde politike dhe intelektuale kur të kujtoi ty të sëmur me të dy këmbët në varrë,ishe në mesin e atyre që ti vranë shokët dhe ty të bënë atentat, e gjete forcën ti përqafosh dhe ti këshillosh, Shkoni në VJEN për bisedime dhe as më pak dhe as më shumë se pavarësi i porosite, se për pavarësi s’ka kompromis.
Madhështinë tënde nuk mundet askush ta shpreh me fjalë. Madhështinë tënde së bashku me ty të mori PERËNDIA afër vetes. Dhe mirë bëri që të mori e nuk të la në mesin e këtyre maskarenjve në TOKË.
Të gjithë ata që dje të përbuzën sot po të përkulen para varrit, ta kanë bërë varrin tyrbe, duke u falur para varrit tënd.
Për çudi ata që shtëpinë tënde e quanin shtëpia e krimit, djalin tënd e quanin Marko Millosheviq, pikërisht ata gjetën mbështetje edhe nga të afërm, me ikjen tënde e dogjën flakë RUGOVIZMIN tash N. dhe U. po thonë ne jemi trungu tradita vazhdon, si t’ju besojmë atyre që na i sollën kundërshtarët tu në krye të partisë.
I kanë sjellur ata që ti i përcjellje me urtësi. ISEN, ISEN O IBRAHIM, ISEN bashkëpunëtorin Rr. MORINËS,
ta kanë bërë të parin e PARTIS.
ZGJOHU PASHË ATË PËRËNDI
VEQ SHIH NJËHERË
E PRAPË KTHEHU TE GURI NË VELANI.

Halil Geci

(Shkrim i postuar në fb)

 

Loading...
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. emini thotë:

    Ne nje shkrim tjeter ishte nje katravelle tjeter qe kishte tubuar 5000 foto te Thaqit, ky katravella tjeter nuk di secsa foto te Rugoves ka. Budallakia nuk ka skej – thote populli

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...