Published On: 9 Shkurt, 2016

Përulja e shtetit: Flamuri hiqet gjatë trajnimit të pjestarëve serbë të Policisë së Kosovës?

Akademia e Kosovës për Siguri Publike, ku po marrin trajnimet e nevojshme ish pjestarët serbë të “Mbrojtja Civile”, për t’u integruar në Policinë e Kosovës, ka demantuar lajmin, se janë larguar simbolet e shtetit të Kosovës gjatë kohës kur është mbajtur trajnimi për këta pjesëtarë.

Zyra për informim e kësaj akademie, ka deklaruar për lajmi.net, se në “Trajnimin bazik për integrimin e pjesëtarëve serbë të ashtuquajtur ‘Mbrojtja Civile’ në institucionet e Republikës së Kosovës, nuk ka pasur asnjë kërkesë lidhur me heqjen e cilitdo simbol të Republikës së Kosovës, pra as të flamurit”.
Tutje, kjo zyrë ka bërë të ditur, se trajnimi i pjesëtarëve serbë të ashtuquajtur “Mbrojtja Civile” ka vazhduar normalisht dhe do të vazhdojë për pesë javë. /lajmi.net

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...