Published On: 18 Shkurt, 2016

“Personi që gjuajti policinë me shishe ishte i infiltruar nga pushteti”

Dje pas përfundimit të protestës ka ndodhur vetëm një gjuajtje drejt forcave të rendit, pas tendës së grevistëve ferizajas.

Sipas një kumtese të dërguar nga opozita e bashkuar, personi që ka gjuajtur me shishe është identifikuar dhe fotografuar nga ta se ai mbante me vete një revole të tipit Glock, me të cilat është e pajisur policia, transmeton Koha.net.

“Një person gjuajti me shishe ndaj policisë. Kujdestarët e identifikuan dhe e fotografuan atë person, i cili me vete mbante një revole të tipit Glock me të cilat është e pajisur policia”, thuhet nga opozita.

Ata më tej kanë thënë se e kanë fotografinë e atij personi dhe besojnë që është i strukturave të sigurisë së pushtetit, i infiltruar në masë që të provokojë dhunë.

“Ne e kemi fotografinë e tij dhe besojmë se ai është njeri i strukturave të sigurisë së pushtetit, i infiltruar në masë që të provokojë dhunë”, përfundon opozita e bashkuar.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...