Published On: 7 Shkurt, 2016

Persidentja i mbyll “në dry” drejtuesit e forcave politike

  • Takimi i paralajmëruar për nesër me drejtuesit e forcave politike parlamentare të Kosovës, takim ky i ftuar nga presidentja Atifete Jahjaga, do të fillojë, sipas agjendës së Presidencës, në ora 9:00.

Deri tani pjesëmarrjen e kanë konfirmuar Isa Mustafa, përfaqësues i LDK-së, Hashim Thaçi nga PDK-ja dhe Ramush Haradinaj nga AAK. Ky i fundit ka thënë se po shkon në atë takim për ta përfaqësuar opsionin e opozitës, sepse Vetëvendosja dhe Nisma për Kosovë kanë refuzuar pjesëmarrjen, transmeton Koha.net.

Sipas agjendës së dërguar nga Presidenca, mediet në takim do të marrin vetëm pamje në fillim të takimit dhe takimi do të vazhdojë me dyer të mbyllura.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...