Published On: 20 Prill, 2016
Bota |

Përsëri tërmet në Ekuador

Një tërmet tjetër me magnitudë 6.1 shkallësh, ka goditur përsëri Ekuadorin.

Këto lëkundje janë ndjerë rreth brigjeve disa ditë pasi tërmeti i kaluar la të vdekur dhe të zhdukur nën rrënoja qindra njerëz, njofton Klan Kosova.

Presidenti Rafael Correa, pas tërmetit të së shtunës tha gjatë një vizite në regjionin më të prekur nga fatkeqësia se kjo është tragjedia më e madhe që ka goditur Ekuadorin në shtatë dekadat e fundit.

Lajmi pritet të përditësohet.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...