Published On: 18 Maj, 2016

Përplasje në Kuvendin e Prishtinës, Shala akuzon Sejdiun për propaganda staliniste

Veç përplasjeve të Sami Hamitit nga Grupi Parlamentar i LDK-së me kryetarin Shpend Ahmeti në Kuvendin Komunal të Prishtinës, përplasje pati edhe mes nënkryetarit të Komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu dhe asambleistit Flamur Shala nga LDK.

Ky i fundit ka ndërhyrë gjatë fjalimit të nënkryetarit duke kërkuar që të mos votohet propozimi për garancionin e 51 autobusëve nga Komuna e Prishtinës, si dhe duke thënë se nënkryetari duhet ta kujtojë kohën kur qëndronte para Policisë së Kosovës, duke bërë propaganda, siç i quajti ai propaganda staliniste.

“Nënkryetarit nuk e kujton kohën kur bënte propaganda staliniste para Policisë së Kosovës. Dilni në media thoni diçka tjetër këtu diçka tjetër. Pse këto divergjenca kaq të mëdha. Kryesuesi të del me propozimin dhe të votohet ky garancion i Komunës që kjo kredi të kthehet në afate të parapara”, tha Shala.

 Por kësaj iu kundërpërgjigj Sejdiu, i cili tha se Shala nuk mund të etiketojë dhe të bëjë gjykime të tilla.

“Shumë i respektuar asambleist i Komunës së Prishtinës. Kjo ideja që mund të etiketosh në bazë të gjykimit tënd – do të sugjeroj që mos ta b esh në të ardhmen sepse nuk i ka hije as diskutimit dhe as funksionit të cilin e ushtron, sepse ata që të kanë vënë votën nuk të kanë dhënë për me ofendu”, ka replikuar Sejdiu, shkruan kosovapress.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...