Published On: 1 Shtator, 2016

Përplasje e ashpër, sharje e fyerje ndërmjet Arben Gashit e Kujtim Shalës!

Burime të Gazeta Blic kanë bërë me dije se dje gjatë mbledhjes së kryesisë së LDK – së, ku kanë marrë pjesë edhe deputetët, e ku u diskutua për demarkacionin me Malin e Zi ka pasur përplasje të ashpra.

Ishte deputeti Arben Gashi i cili ka pasur një debat të ashpër me Kujtim Shalën dhe Gazmend Muhaxherin.

“Gjatë kohës mbledhjes së Kryesisë ku morën pjese edhe deputetët, ka pasur një përplasje të ashpër ndërmjet Arben Gashit e Kujtim Shalës. Debati në një moment eskaloi, sa që filluan sharjet e fyerjet ndërmjet tyre”, ka treguar ky burim, duke shtuar se Shalës në krah i kishte dalë edhe kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri.
Deri te përplasja erdhi për faktin se Arben Gashi ishte kundër demarkacionit, derisa zëvendëskryeministri Kujtim Shala, i doli në krah shefit të tij, Isa Mustafës duke e mbrojtur demarkacionin.

Gazeta Blic ka kontaktuar Arben Gashin, i cili nuk ka dashur që të jap shumë komente rreth këtij rasti. Ai këtë përplasje e ka cilësuar si një debat normal dhe asgjë e jashtëzakonshme.

LDK, ndërkaq, pas mbledhjes së djeshme përmes një njoftimi dërguar mediave ka bërë të ditur se i jep mbështetje deputetëve që të votojnë pro demarkacioni.

Ndërkohë, sot pritet të mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës ku do të votohet demarkacioni.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...