Published On: 17 Maj, 2016

Përplasje e ashpër mes Kelmendit dhe Zogajt për homoseksualizmin (VIDEO)

Këto janë mendimet Pro dhe Contra rreth komunitetit LGBT, nga deputeti i pavarur në Kuvendin e Kosovës, Gëzim Kelmendi dhe aktivisti i Shoqërisë Civile, Petrit Zogaj.

Pse është kundër LGBT-së, Kelmendi dhe pse i quan të sëmur këtë komunitet?

 Me çfarë argumente e ka dokumentuar atë çfarë ka thënë Kelmendi në Info Magazine?

Në anën tjetër çfarë propozoi Zogaj që të ndërmarrë ky komunitet për të drejtat e veta, dhe se pse sipas tij ata nuk duhet të paragjykohen nga shoqëria?

Përgjigjet e këtyre pyetjeve por edhe detaje të tjera mund t’i shikoni në videon e mëposhtme:

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...