Published On: 13 Mars, 2016

Përplaset për vdekje në Itali mbesa e juristit Idajet Beqiri, po shëtiste me burrin (Video)

  • Një 25-vjeçare shqiptare humbi jetën në Itali pasi u përplas tragjikisht nga një makinë ndërsa ishte duke ecur buzë rrugës me bashkëshortin e saj, të sapomartuar dhe më një vajzë të vogël fryt të dashurisë së tyre.

Besarta Beqiraj, e cila ishte mbesa e juristit të njohur Idajet Beqiri, u përplas për vdekje nga një autoveturë në sheshin “Evropa” në Crema të Italisë, ndërsa shoferi i papërgjegjshëm nuk ndali t’i por u largua me shpejtësi, ndërsa bashkëshorti i sj Joni nuk u dëmtua, pasi makina ka marrë para vetëm 25-vjeçaren.

Besarta u transportua menjëherë në spitalin e Bergamos por nuk mundi t’i rezistojë plagëve të marra nga goditja e fortë e makinës.

Sipas hetimeve të kryera deri më tani nga autoritetet italiane, makina që përplasi shqiptaren është një Fiat Grande Punto e prodhuar në vitin 2005. Autori, i cili ende nuk është identifikuar rrezikon të dënohet nga 1 deri në 3 vjrt burg dhe pezullim të patentës nga 18 muaj deri në 5 vjet.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...