Published On: 9 Shkurt, 2016
Bota |

Përplasen trenat në Gjermani, ka edhe të vdekur

Dy trena pasagjerësh janë përplasur në shtetin gjerman të Bavarisë, ku sipas raporteve të policisë disa njerëz janë vrarë dhe të tjerë janë plagosur.

Përplasja ndodhi në Bad Aibling, një qytet rreth 60 kilometra në jug-lindje të Mynihut, raporton BBC.

Raportohet se një nga trenat doli nga shinat dhe disa vagonë janë përmbysur, raportuan mediat gjermane.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...