Published On: 15 Qershor, 2016

Përplasen me makinë, nënë e bir në gjendje të rëndë

Një 27-vjeçar dhe nëna e tij mbetën të plagosur rëndë si pasojë e një aksidenti rrugor të ndodhur këtë të mërkurë në aksin rrugor Suç-Gurrë e Vogël.

Ata udhëtonin me një motor tip Lifan pa targa, kur janë përplasur nga një automjet “Mercedez Benx”,  i cili drejtohej nga një 31-vjeçar me inicialet B.E, banues në fshatin Gurrë-Klos.

Si pasojë e plagëve të marra nënë e bir, të dy me inicialet S.P janë dërguar për ndihmë mjekësore  më të specializuar drejt spitalit të Traumës Tiranë, ndërsa nga automjeti nuk ka të lënduar.

Grupi hetimor në vendngjarje, po kryen veprimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit, ndërsa shoferi është shoqëruar aktualisht në Komisariatin e Policisë Mat për veprime të mëtejshme.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...