Published On: 12 Tetor, 2016

Përmendja e emrit të Kamishit nga Kadri Veseli, e “nxiti” që t’ia jap edhe rrogën familjes Thaçi!

Një fjalë e Kadri Veselit në seancën e sotme të Kuvendit, kur tha se deputeti Bekim Haxhiu- Kamishi është kundër që t’i jepen mëditjet Familjes së Nehat Thaçit, e ka nxitur këtë të fundit që të marrë nje hap tjetër, që t’ia ndaj edhe rrogën kësaj familjeje.

Ai këtë e ka bërë të ditur në një postim në Facebook, raporton Gazeta Blic.

Madje Kamishi e ka sqaruar situatën, duke thënë se ai në Kuvend kërkoi që deputetët të japin edhe nga një rrogë, e jo vetëm mëditjet.
Shënimi i plotë i deputetit Haxhiu:

 Jo me dhanë veq një meditje për Nehat Thaçin , por rrogën e plotë kjo ishte kerkesa ime sot në seancë plenare. Sepse, dje dhe sot të gjithë ishin për ta ndihmuar Nehat Thaqi le ta dëshmoj me fakte.
Ju, rikujtoj se kur unë kam kërkuar të paktën një meditje të deputetëve për shërimin e Dr Arsim Behramit vetëm kryetari i Kuvendit të Kosovës e ka përkrahur kërkesën time.
Personalisht do ta jap rrogën dhe meditjen për Nehat Thaçin.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...