Published On: 7 Gusht, 2016

Përmbytjet në Maqedoni, shumica e viktimave dyshohen shqiptarë

Kaos nga përmbytjet në Maqedoni. Ministria e Punëve të Brendshme ka konfirmuar se si pasojë e motit të keq, kanë humbur jetën 15 persona, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Alsat-M raporton se viktimat janë nga Haraçina, Singeliqi dhe Stajkovci, që janë vendet më të goditura nga reshjet e dendura të mbrëmshme. Një nga lagjet më të goditura nga përmbytjet është edhe lagjja Hasanbegut, e banuar me shumicë shqiptare. Banorët e kësaj lagjeje kanë treguar se uji iu ka shkuar në banesa si cunam.

Jo zyrtarisht flitet se 10 nga 15 viktimat e deritanishme mund të jenë shqiptarë.

Nga reshjet, janë shkaktuar edhe dëme të mëdha materiale, ndërsa shumë banorë kanë mbetur të bllokuar nëpër fshatra.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...