Published On: 8 Gusht, 2016

Përmbytjet në Maqedoni, Shqipëria 100 mijë euro ndihmë

Qeveria Shqipëria do të ndihmojë Maqedoninë, që është përfshirë nga moti i keq dhe përmbytjet, me një fond paraprak prej 100 mijë eurosh.

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati në një prononcim të hënën për median, tha se, fondi prej 100 mijë euro do të shkojë për lehtësimin e dëmeve të shkaktuara për fqinjët maqedonas dhe bashkëkombësit tanë me banim në Shkup e Tetovë.

Kryediplomati theksoi se, Qeveria Shqipëria po ndjek me vëmendje situatën e krijuar në vendin fqinje dhe është gati për çdo lloj ndihme tjetër për menaxhimin e krizës krahas këtij fondi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...