Published On: 7 Gusht, 2016

Përmbytjet në Maqedoni, Berisha: Tirana dhe Prishtina të ndihmojnë urgjentisht

Si pasojë e shirave të rrëmbyeshëm në Shkup, kanë humbur jetën 20 persona Nga ata, me shume se gjysma mendohen te jene shqiptare.

Pas kesaj ngjarjeje te rende ka reaguar edhe ish kryeministri Sali Berisha, i cili u ben thirrje qeverive ne Tirane dhe Prishtine qe te japin ndihmen e tyre, raporton Opozita.com.

Ja cfare shkruan Berisha ne Facebook:

Permbytje dhe viktima ne Shkup, nder to mbi 10 jane shqiptare!

Te dashur miq, mbreme Shkupi perjetoi ne permbytje pothuaj te rrufeshme me dhjetera viktima dhe te zhdukur si dhe deme te medha, shkaterrime te banesave dhe infrastruktures. Nga 20 viktima te njoftuara deri tani 10 jane shqiptare.

Me kete rast shpreh ngushellimet me te sinqerta familjeve te viktimave dhe autoriteteve zyrtare te Shkupit dhe te Maqedonise. Gjithashtu i bej thirrje qeverise shqiptare dhe qeverise se Kosoves te kontribojne ne shenje solidariteti me ndihma materiale per zonen dhe familjet e permbytura per kapercimimin sa me te shpejte te pasojave te kesaj fatkeqesie natyrore! sb

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...