Published On: 13 Qershor, 2016

Përmbytjet i lenë vendin diellit. Në fundjavë temperaturat 40 gradë Celsius

Mos u trembi nga rrebeshi sot, ndryshime drastike të motit priten në vijim. Temperaturat 40 gradë Celsius ju presin në fundjavë. Shirat të shoqëruara me temperaturat e freskëta që kanë zbritur deri në 21 gradë këtë të hënë, do të pësojnë rritje me 4-5 gradë të martën dhe të mërkurën por dhe do të kulmojnë të premten me temperaturat 39 gradë Celsius, ben te ditur shërbimi sinoptik, Accuweather dhe Il Meteo.

Rritja drastike do të vijojë dhe të shtunën dhe të dielën për të zbritur gradualisht nga java tjetër deri më 30 gradë Celsius.

Shi? Nuk ka më! Sipas parashikimit të motit, reshjet e shiut që mund të bine dhe ditën e nesërme do të jenë të fundit për këtë sezon duke i lënë vendin diellit dhe temperaturave 30 gradë Celsius.
Ndaj bëhuni gati për plazh dhe si të ruheni nga i nxehti.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...