Published On: 30 Janar, 2016

Përleshje në veri në Mitrovicës, arrestohet një serb

  • Policia e Kosovës ka arrestuar mbrëmë pas mesnate një person në Mitrovicën e veriut, pas një shkëmbim zjarri që kishte në atë pjesë.

Shefi regjional i Policisë së Kosovës, Zhelko Bojiq ka thënë për mediat serbe se, deri te të shtënat me armë ka ardhur pak minuta pas mesnatës. Ndërsa të dyshuarit të arrestuar i është gjetur një armë të cilët e kishte përdorur, transmeton lajmi.net.

Bojiq ka sqaruar se i dyshuari, ishte përfshirë në një përleshje dhe, pak më vonë, kishte nxjerr revolen dhe kishte shtënë.

Për shkak të lëndimeve që i ishin shkaktuar gjatë rrahjes, i dyshuari është dërguar në spital, ndërsa po ruhet nga pjesëtarë të policisë./lajmi.net

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...