Published On: 12 Mars, 2016

Përleshje në Çikago, anulohet tubimi i Trumpit (FOTO/VIDEO)

  • Kandidati kryesor republikan për President, Donald Trump e ka anuluar tubimin e tij në Chicago pas përleshjes ndërmjet mbështetësve të tij dhe protestuesve.
  • Kaos në Chicago – anulohet tubimi i Trumpit (FOTO/VIDEO)

Një numër i madh i protesutesve kundër Trumpit kanë arritur të hyjnë brenda sallës ku duhej të mbahej tubimi, dhe janë përleshur fizikisht me ata që ishin brenda për Trumpin.

Forca të shumta policie kanë dalë në vendin e ngjarjes, pasi që protestues të shumtë kanë vazhduar të mbesin jashtë sallës.

Trump e ka anuluar tubimin duke thënë se kështu është më së miri për sigurinë e të gjithëve të përfshirë.

Kjo është hera e parë që anulohet një tubim parazgjedhor në SHBA, për arsye sigurie.

TEM
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...