Published On: 23 Maj, 2016

Përhapja e fuqishme e Zika’s, dështim i trajtimit të mushkonjave

Përhapja e Zika’s, është çmimi që po paguajmë si pasojë e një dështimi masiv të politikës mbi kontrollin e mushkonjave.

Këto komente i dha udhëheqësi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Margaret Chan, përmes një deklarate për media, njofton Klan Kosova.

 Gjatë fjalimeve të tij në Asamblenë vjetore të Agjencisë Botërore të Shëndetësisë, Dr.Chan tha se ekspertët hodhën përtokë topin në vitin 1970, në lidhje me marrjen e një trajtuesi të këtyre insekteve sëmundje – bartëse.

Sipas raportimeve bëhet e ditur që më shumë se 60 vende dhe territore tani kanë vazhduar me transmetimin e Zika’s e cila po konsiderohet më se e rrezikshme se sa që është paramenduar, njofton Klan Kosova.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...