Published On: 11 Gusht, 2016

Përgjimet e reja sjellin implikime të tjera të “shefave” të pushtetit [video]

Afera “Pronto” sjell implikime të reja të personave që kanë mbajtur dhe vazhdojnë të mbajnë pozita të larta në institucionet e Kosovës.

Në pjesën e radhës të publikuar sot, nga Insajderi, Adem Grabovci nervozohet me Ilhami Gashin pse Arbenita Pajaziti nuk ishte e para në listën e të pranuarve në Agjencinë për Produkte Medicinale.

Derisa e di që Blerim Camaj nuk është menaxher i mirë aspak, por u duhet ta mbajnë në pozitën e udhëheqësit të Agjencisë së Regjistrit Civil të Ministrisë së Brendshme.

Camaj ishte emëruar në këtë pozitë, ndonëse ishte i dobët sipas vlerësimit të vetë Gashit.

Ai vazhdon ta mbajë edhe më tej pozitën, pavarësisht se ishte suspenduar me vendim të ish-ministrit, Bajram Rexhepi, për përgjegjësi në skandalin e vjedhjes së 1.4 milion eurove të pasaportave.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...