Published On: 29 Shkurt, 2016

Përgjigjet heroi i Fisnik Ismailit, Anton Quni: Më fyeve edhe mua me fjalët që ia the Teuta Rugovës

Deputeti i LDK-së, Anton Quni në emisionin Rrokum Roll ka komentuar edhe gjuhën e disa deputetëve të Kuvendit të Kosovës.

Quni edhe pse një ditë para seancës për zgjedhjen e presidentit kishte marrë një lutje nga deputeti i VV-së, Fisnik Ismaili që të mos merr pjesë në seancë dhe të bëhet edhe një herë heroi i tij, kjo gjë nuk i ka bërë aq përshtypje siç duket Qunit pasi që ky i fundit e ka kritikuar rëndë Ismailin për shkak të fjalorit të tij që përdori ndaj deputetes Teuta Rugova.

Quni ka thënë se me letrën e Ismailit nuk është ndjerë e fyer veç Teuta Rugova por edhe ai vetë.

“Unë jam i bindur se Fisnik Ismaili ëshë një patriot i mirë e ka dëshmuar gjatë luftës, por fjalori i tij s’është fjalor që është në kulturën tone. Me letrën e tij nuk e ka fyer veç Teuta Rugovën, por jam ndier i fyer edhe unë e familja e saj. I bëj thirrje me shku me ble 1 buqetë me lule, me shku tek shtëpia e saj me i kërkua falje”, e sugjeroi Quni, Ismailin./Indeksonline/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...