Published On: 10 Prill, 2016

Përgjigje Edi Ramës, kryeministër i Shqipërisë londineze

 

Gëzim Muçolli
Zotni kryeministër, ti mund të kesh hallet e tua që mund të jenë të mëdha aq sa je i gjatë, por duhet ta dish se nuk mund ta fusësh një popull të tërë nën hijen e gjatësisë tënde.
Nuk jam marrur asnjëherë me llafet si ato se ke përdorur substanca narkotike, as me fjalët e ngjitura për preferenca të caktuara gjinore, as me raportet dhe martesat e tua duke i konsideruar si shpifje të dëmshme dhe të ulta per dinjitetin e një burrështetasi.
Por, këtë herë doli që vet ti je bërë i dëmshëm per shtetin e sidomos për rininë e tij.
Rinia shkollore shqiptare ka nevojë për dije dhe rreze shkence e përparimi e jo për të mësuar fanatizmin fetar, pavarsisht se çfarë ngjyrash është.
Pasojat e lejimit të pakontrolluar të mësimeve fetare në mesin e të rinjve, i kanë marrë në qafë shumë djem të rinj nga viset shqiptare duke i shndërruar në viktima të luftërave në lindje të mesme, duke lënë eshtrat nëpër vende që nuk i kanë ditur as në hartë gjeografike.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...