Published On: 24 Shkurt, 2016

Përgaditja e sallës së Kuvendit po bëhet me muzik, do të ketë apo jo sot gaz lotsjellës në Kuvend?

  • Vazhdimi i seancës plenare të së premtes pritet të fillojë në ora 14:00, ndërkaq tashmë kanë filluar të mblidhen deputetët. Salla e Kuvendit po pergaditet me muzik, dhe qe asnjehere nuk eshte pare deri me tash.

Por, 23 deputetë të opozitës janë të suspenduar për këtë seancë, ndërsa janë shtuar edhe forcat e Policisë përreth Kuvendit dhe Qeverisë.

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në seancën e 19 shkurtit ka suspenduar nga seanca 23 deputetë të opozitës.

  • Asnjë deputet në sallë nga radhët e opozitësNë sallën e Kuvendit të Kosovës, tashmë shihen një numër i deputetëve të pozitës, ndërkaq nga radhët e opozitës ende nuk është prezentë asnjë deputetë

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...