Published On: 20 Maj, 2016

Përfundon trajnimi rajonal për ndalimin kufitar

Njëzetë e pesë zyrtarë dhe hetues policorë nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia, Mali i Zi, Serbia, dhe Bosnja e Hercegovina, sot përfundojnë trajnimin rajonal për ndalimin kufitar.

Ky trajnim është financuar nga Komanda Evropiane e Ushtrisë së SHBA-ve (EUCOM), dhe e ndihmuar nga Programi Ndërkombëtar i Sh.B.A.-ve për ndihmë në trajnime për hetime penale (ICITAP).

 Në ceremoninë përmbyllëse, e cila do të mbahet në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike në Vushtrri, do të marrë pjesë edhe ambasadori i Sh.B.A.-ve në Kosovë, Greg Delawie, ku do të mbajë një fjalim dhe do të marrë pjesë në ndarjen e certifikatave./KosovaPress/
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...