Published On: 27 Janar, 2016

Përfundon takimi në Bruksel, nuk u arrit asnjë marrëveshje

Takimi mes palës serbe dhe kosovare në Bruksel ka përfunduar tashmë, me një paraqitje para mediave të kryeministrit, Isa Mustafa.

Mustafa nga Brukseli ka thënë se asnjë marrëveshje konkrete nuk është arritur sonte, raporton RTK.

Po ashtu, Mustafa, duke mos dhënë afate të sakta kohore, ka premtuar fillimin e hartimit të Statutit të AKS-së, duke pasur parasysh rekomandimet dhe vendimin e Gjykatës Kushtetuese, rreth të cilit vendim, ai ka thënë se pala kosovare ka reflektuar.

Ndërkaq, kur është pyetur nga gazetarët lidhur me vizitën e tij në Bruksel, pasi kishte thënë se nuk do ta bëj një gjë të tillë pa i dhënë liberalizimin e vizave qytetarëve të Kosovës, Mustafa ka mohuar të ketë thënë një gjë të tillë.

Ai është arsyetuar duke thënë se deklaratat e tij kanë qenë ndryshe, dhe se ai kishte thënë se për do të jetë e vështirë të shkojë në Bruksel kur qytetarët e tij janë të izoluar. /K.Press

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...