Published On: 4 Maj, 2016

Përfundon protesta për sonte

Protesta e shoqërisë civile sapo ka përfunduar. Sonte filloi para Prokurorisë speciale në orën 18:00, mblodhi mijëra persona të revoltuar kundër vendimit të presidentit Ivanov për amnesinë e politikanëve, njofton Zhurnal.

Në protestë morrën pjesë edhe ish ambasadori evropian në Maqedoni, Ervan Fuere, si dhe kryetarja e Transparency International, Sllagjana Taseva.

 Protestuesit nga PSP marshuan drejt Parlamentit dhe u pozicionuan para objektit të KSHZ-së ku edhe gjuajtën me topa me ngjyrë, duke lënë kështu shenja të larmishme në muret e këtij institucioni.

Në këtë protestë u dëgjuan edhe bisedat e funksionarëve të pushtetit të dala nga përgjimet, të cilat protestuesit i lëshuan përmes autoparlantit, e që më herët ishin publikuar nga lideri i LSDM-së, Zoran Zaev.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...