Published On: 13 Prill, 2016

Përfundon protesta, 12 të arrestuar, një i lënduar deri tani (Foto)

Ka përfunduar protesta kundër vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov për abolimin  e politikanëve të dyshuar për vepra kriminale.

Sipas informacioneve të para nga MPB gjatë protestave janë arrestuar 12 persona ndërsa një është lënduar.

Kjo është edhe bilanci i pare nga protesta e sotme, ku janë demoluar zyra popullore e Presidencës dhe Ministrisë së Drejtësisë. (INA)

pp5pp6

SHPËRNDAJE

Facebook
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...