Published On: 20 Janar, 2016

Përfundon debati për MSA-në, Lunaçek e nisi fjalimin me Rugovën

Në Parlamentin Evropian në Strasburg ka përfunduar debati sonte lidhur me Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit me Kosovën (MSA).

Edhe njëherë iu dha mbështetje e fuqishme këtij procesi i cili pritet të merr mbështetjen formale nesër (e enjte) përmes votimit, transmeton Indeksonline.

Vlen të theksohet se fjalimin e saj raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunacek e hapi duke kujtuar veprën historike të simbolit të paqes dhe demokracisë së Kosovës, Presidentit Ibrahim Rugova. /Indeksonline/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...