Published On: 14 Prill, 2016

Përfundojnë protestat dhe kundërprotestat në Shkup

Sapo kanë përfunduar protestat kundër vendimit të presidentit Ivanov, si dhe kundër protestat pranë zyrave të LSDM-së.

Sonte në protestë kundër vendimit të presidentit Ivanov pati përleshje mes policisë dhe protestuesve pranë selisë së VMRO-DPMNE-së, ku u plagosën  gjashtë policë.

Protesta  u përshkallëzua kur demonstruesit filluan të hedhin bomba tymi, vezë dhe gur, ku policia iu  kundërpërgjigj  protestuesve me shok bomba.

Protestuesit më pas nga selia e VMRO-së u drejtuan para qeverisë ku edhe atje u pritën nga forca të shumta policore./TetovaSot/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...