Published On: 16 Prill, 2016

Përfundoi nata e pestë e protestave, pa incidente (Foto)

Ka përfunduar protesta e rrjetit të organizatave civile kundër presidentit Ivanov dhe kundër mbajtjes së zgjedhjeve më 5 qershor. Protestuesit edhe sot në ditën e pestë kanë pasur itinerarin e njejtë të lëvizjes duke nisur nga Prokuroria Speciale, duke vijuar më pas tek Kuvendi dhe duke vazhduar tek selia e VMRO-DPMNE. Për dallim nga nata e kaluar, protestuesit janë lënë të protestojnë para Kuvendit.

“Nuk ka drejtësi, nuk ka paqe”, “vjedhës”, kanë qenë brohoritjet e protestuesve kryesisht studentë para selisë së VMRO-DPMNE-së. Policia speciale në gjendje gatishmërie për të ndërhyrë edhe sonte ka qenë e pranishme në të gjitha udhëkryqet dhe para institucioneve.  Ata nuk lejuan që protestuesit ti afrohen selisë së VMRO-DPMNE.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...