Published On: 4 Qershor, 2016
Bota / Video |

Përfshihet nga flaka një tren në ShBA (Video/Foto)

Një tren që po transportonte karburant ka dalë nga shinat rrugës pranë lumit Kolumbia në Oregon të ShBA, duke u përfshirë nga flaka.

Katu.com njofton se nga ky aksident i rëndë hekurudhor nuk ka të lënduar, edhe pse treni vazhdoi të digjej për mbi gjashtë, transmeton Gazeta Express.

Kompania “Union Pacific”, së cilës i përket treni në fjalë, njoftoi se 11 prej 96 vagonëve të tij kishin dalë nga shinat 110 km në lindje të Portlandit, pranë qytetit të vogël Mosier.

Nafta ka nisur të derdhet nga njeri prej vagonëve të përmbysur e pastaj kanë marrë flakë dhe të tjerët./Gazeta Express/

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...