Published On: 24 Shkurt, 2016

Pereyra dhe Padoin zgjatin qëndrimin te Juve

  • Juventusi ka njoftuar se ua ka vazhduar kontratat dy futbollistëve, Roberto Pereyra dhe Simone Padoin.

Argjentinasi do të qëndrojë te kampioni deri në vitin 2020, kurse italiani deri në vitin 2017.

Pereyra iu bashkua Juves në korrik të vitit 2014 si i huazuar nga Udinese, ndërsa një vit më pas nënshkroi kontratë për vazhdimin e qëndrimit.

25-vjeçari konsiderohet si lojtar i rëndësishëm për vitet në vijim, prandaj klubi ka vendosur ta mbajë më gjatë.

Padoin, nga ana tjetër, është te Bianconerët që nga viti 2012 kur u transferua nga Atalanta. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...