Published On: 9 Prill, 2016

Përdorimi i Top Channel nga Saimir Tahiri. Ja si gënjeu sot televizioni kombëtar

Ishte televizioni Top Channel ai i cili gjatë orëve të paradites transmetoi një lajm se vëllai i ish-deputetit të PD-së Enkelejd Alibeaj, Taulant Alibeaj ishte arrestuar në Gjermani.

Me të kaluar pak minuta nga lajmi, kanë ardhur edhe reagimet e Alibeajt. Gjithçka është përgënjeshtruar. Taulant Alibeaj ka dhënë dhe intervista për median madje, ku e ka përgënjeshtruar personalisht lajmin.

Burime nga ky televizion thanë se nga komunikimet me ministrinë e Brendshme, këta të fundit kanë pretenduar për një ‘letër-porosi’ të mbërritur nga autoritetet gjermane, ku kërkoheshin të dhëna për vëllanë e deputetit Alibeaj.

Të dhënat e deritanishme sugjerojnë se Ministria e Brendshme ka keqpërdorur komunikimet e konfidenciale me palën gjermane për lojë politike në Tiranë, madje ka shkuar shumë larg pasi në informacionin që i është dhënë ‘Top-Channel’ u është lënë të kuptohej se Taulant Alibeaj ishte arrestuar.

Enkelejd Alibeaj është një ndër zyrtarët më aktivë në PD në denoncimin e zyrtarëve shtetërorë të rilindjes me rekorde kriminale. Çdo ditë Enkelejd Alibeaj denoncon shkelje të Policisë së Shtetit dhe Ministrisë së Brendshme.

Ministria e Brendshme nuk ka thënë asnjë fjalë në mënyrë zyrtare për këtë lajm, ndërsa burime zyrtare nga Policia e Shtetit nuk kanë komentuar këtë lajm duke u shprehur se nuk kanë asnjë informacion zyrtar në lidhje me lajmin e bërë publik në media.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. shaban krasniqi thotë:

    Turp për Ministrinë e mbrendshme dhe Ministrin e korruptuar Saimir Tahirin

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...