Published On: 12 Maj, 2016

Përdhunohet një vajzë shqiptare në periferi të Romës

Një vajzë shqiptare është rrëmbyer dhe më pas është përdhunuar në një kamp rom në periferi të Romës në Itali.
Mësohet se 2 persona kanë rrëmbyer vajzën nga rruga dhe më pas e kanë përdhunuar në lagjen Prenestina. Në pranga ka rënë një shtetas rumun, ndërkohë që është shpallur në kërkim edhe një person i dytë.

Vajza shqiptare ka mundur të largohet mëngjesin e sotëm nga kampi duke i kërkuar ndihmë kalimtarëve të parë. Prindërit e vajzës u kanë nisur një letër prindërve të lagjes në fjalë, duke kërkuar ndihmën e tyre për ta bashkëpunuar kundër krimit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...