Published On: 13 Shtator, 2016

Përdhunimi/ Nëna kishte punuar prostitutë, po ‘mësonte’ dhe të bijën

Zbardhen detaje të tjera tronditëse në lidhje me ngjarjen e rëndë në Fier ku nëna dhe burri i saj, kanë abuzuar për 6 vjet me të bijën.

Selvie Yzeiraj u shfaq sot në gjykatë ku u njoh me masën e arrestit me burg e braktisur nga familjarët. Edhe pse e vetëdijshme për krimin që ka kryer, ajo e mohoi sot se kishte dijeni për njerkun që përdhunonte të bijën e saj të mitur. Panorama shkruan se gjatë marrjes në pyetje ajo kishte pohuar se ishte në dijeni të marrëdhënies dhe abuzimit të njerkut më vajzën e mitur, madje edhe që i kishte parë me sytë e saj në disa raste.

Nga kjo dëshmi hetuesit i thanë se ajo do akuzohej si bashkëpunëtore në krim.  Por mesa duket pas kësaj akuze, ajo ka vendosur të mos flasë më dhe sot e mohoi të kishte dijeni mbi ngjarjen. Selvie Yzeiraj rezulton e arrestuar disa muaj më parë në qytetin e Durrësit për ushtrim prostitucioni dhe dyshohet se në këtë rrugë do fuste edhe vajzën. Ajo u arrestua bashkë me të dashurin në banesën e këtij të fundit pasi e bija i akuzoi dhe rrëfeu të gjithë të vërtetën në polici.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...