Published On: 1 Korrik, 2016

Përcjellja e ndeshjeve të çerekfinalës së kampionatit evropian, në sheshin Skenderbeu

 

Kampionati evropian i futbollit EURO 2016, ka mbërritur në çerekfinale, ku çdo ndeshje është bërë e rëndësishme, pasi tashmë fituesi shkon tutje, kurse humbësi largohet nga Franca.

Të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 21:00, dhe transmetohet në sheshin Skenderbeu, duke filluar nga ndeshja ndërmjet Belgjikës dhe Uellsin që luajnë sot në orën 21:00, pastaj ndeshja derbi e ditës së shtunë ndërmjet Gjermanisë dhe Italisë, dhe me ndeshjet e fundit të çerekfinalës ndërmjet Francës dhe befasisë së këtij kampionati, kombëtarës së Islandës.

Prishtina Football fest, në shesh, ofron komoditetin e përcjelljes së ndeshjeve në ekranin gjigand, atëhere kur është koha më e freskët për të shikuar ndeshjet e futbollit, të shoqëruara me kafe, pije të ftofta, si dhe meze dhe pjekje nga skara. Gjithashtu edhe këndi për fëmijë është i hapur.

Siç është bërë praktikë, kurdohere që ka ndeshje në mbrëmje, Prishtina Football Fest është bërë vendi relaksues për qytetarët e Prishtinës, të cilën dëshirojnë të shikojnë ndeshjet në rehati, dhe të ndajnë emocionet e ndeshjeve me shumë shikues dhe sportdashës të tjerë, duke filluar nga të rinjët dhe të rejat, familjaret dhe grupmoshat e ndryshme të qytetarëve, është një ndjenjë e gëzimit të veçantë, posaqërisht kur ekipi që e simpatizoni fiton.

Çdo mbrëmje në orën 21:00 eja edhe ti në sheshin Skenderbeu, për vende më të mira, dhe rehati më të madhe, ejani më heret, ju mirëpresim.

Prishtina Football Fest, është organizuar nga KD Events&Communications, dhe mbahet në sheshin Skenderbeu në Prishtinë, deri më 10 korrik 2016.

Për më shumë të reja na ndjekni në faqen e Facebook-ut, Prishtina Football Fest.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...